Kotlíkový festival 2016

Druhý ročník Kotlíkového festivalu už pozná svojich víťazov. Odborná porota spomedzi desiatich súťažných družstiev vybrala tri najlepšie. Všetky uvarené jedlá boli skvelé a rozhodovanie bolo naozaj ťažké. Napokon sa členovia poroty zhodli na nasledovnom poradí. Na treťom mieste sa umiestnilo družstvo Tri grácie a ich Holubky. Druhé miesto obsadilo družstvo Doctor team, ktoré pripravilo chutný Baraní guláš. Najvyššie hodnotenie od porotcov a putovný pohár získalo družstvo Triangel Ferčekovce v zložení Ičo Vereš, Miro Gromovský a Majka Filkorová. Uvarili Držkový perkelt grófa Erdödyho. Víťazom srdečne blahoželáme o to viac, že chalani sú aktívnymi členmi nášho športového klubu. Určite im k víťazstvu významne pomohla skúsená Majkina ruka.
Milo nás prekvapili aj gazdinky, ktoré sa pochválili svojimi prevažne sladkými výtvormi. Celkovo sa ich do súťaže o ten naj prihlásilo trinásť. Tentokrát čisto ženská porota posunula na tretie miesto koláč Nebeský sen od pani Farkalinovej, druhé miesto získal Pohádkový koláč pani Hasajovej a prvé miesto Slivková bublanina z Lhotky našej Marcelky Revajovej. Všetky koláčiky zmizli v rekordne rýchlom čase a po kotlíkových špecialitkách každému dobre padli.
Po vyhodnotení súťaženie medzi dospelými prišli na rad súťaže pre deti. Do nich sa nám prihlásilo takmer 90 detí! Každý, kto chcel byť zaradený do žrebovania o atraktívne ceny, musel absolvovať päť súťažných disciplín. Všetci ich zvládli hravo a netrpezlivo čakali na žrebovanie. Komu sa neušla cena z tomboly, dostal školské potreby. Tie deti, ktoré sa na súťaženie necítili, sa dosýtosti vyskákali na nafukovacom hrade či šmýkačke. O dobrú náladu detí sa staral tím animátorov a šašo Tralala. Veľký záujem bol o maľovanie na tvár a tak po ihrisku čoskoro pobehovali rôzne zvieratká, rozprávkové bytosti aj superhrdinovia. Kurz prežitia v lese dostali deti od skúsených skautov.

Sme veľmi radi, že na Kotlíkový fest prišlo také množstvo ľudí a že sa cítili dobre. Veríme, že si každý našiel to svoje – ochutnal dobré jedlo, stretol sa so známymi a zabavil sa. Pozitívny ohlas zo strany verejnosti je pre nás veľkým záväzkom do budúcnosti. Ďakujeme, že ste záver prázdnin strávili s nami. Tešíme sa na Vás na ďalších podujatiach.

Pozrite si zoznam účastníkov kotlíkového festivalu – jedál a zákuskov – vysledky

Bookmark the permalink.