Tretí ročník cyklopretekov pre deti

Štvrtá októbrová nedeľa patrila cyklistom. Tretí ročník cyklistických pretekov pre deti sa konal na novom mieste – v jazdeckom areáli. Aj keď sme po skúsenostiach z minulých ročníkov očakávali vysokú účasť pretekárov,  registrácia nám predsa len dala zabrať. Na mieste sa zaregistrovalo ďalších vyše tridsať detí! Spolu s cez internet prihlásenými pretekármi sme tak dosiahli pekné číslo – 112 pretekárov. Splnilo sa, čo sme predpokladali – prekonali sme o pár čísel minuloročnú účasť.

cykleV porovnaní s minulými ročníkmi došlo k niekoľkým zmenám. Okrem už spomenutej novej lokácie bolo novinkou aj spravodlivejšie rozdelenie detí do kategórií, ktorých bolo po novom až dvanásť – šesť vekových kategórií zvlášť pre chlapcov a dievčatá. Pripravené boli tri trasy navrhnuté s ohľadom na vek detí. Vytýčená trať bola síce mokrá, no pretekári ju zvládli bez väčších ťažkostí. A všetci bojovali statočne. Celkovo bolo ocenených až 36 pretekárov, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach. Tí, ktorým sa neušli popredné priečky, mali ešte šancu vyhrať hodnotné ceny v tombole. Najväčším lákadlom bola prvá cena – značkový bicykel.

stupenNa záver sa patrí poďakovať. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zaslúžili o hladký a úspešný priebeh celého podujatia počnúc tímom a členmi ŠKF, sponzormi a samozrejme ďakujeme všetkým zúčastneným pretekárom a ich dospelým povzbudzovačom. Chceme sa touto cestou úprimne poďakovať aj Jazdeckému klubu Slávia za poskytnutie areálu a ústretovosť pri organizovaní pretekov. Veríme, že si všetci prišli na svoje a nenechajú si ujsť ani tie budúcoročné preteky.

timskf

 

Bookmark the permalink.