Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Rodinná turistika

10. júna 2017-11. júna 2017

zadiel 2017 copy

Minuloročná turistika spojená s cestou vlakom bola účastníkmi hodnotená pozitívne. Podobný výlet pripravujeme aj tento rok. Objavíme spolu čaro Zádielskej doliny a to v termíne 10.-11.6.2017. Na výlet sa môžu hlásiť aj nečlenovia Športového klubu Ferčekovce.

Autobus bude pristavený v sobotu ráno o 8:30 pred potravinami. Odchod z Ferčekoviec o 9:00 hod. Program na sobotu je nasledovný:

Po prí­chode do Turne nad Bodvou sa rozdelíme do dvoch skupín. Prvú skupinu budú tvoriť vytrvalci, ktorí zvládnu 4-5 hodinovú túru vedúcu cez Turniansky hrad a hrebeňom ponad Zádielsku dolinu na Zádielsku chatu. Tá bude cieľovou stanicou a miestom stretnutia oboch skupín. http://www.slovensky-kras.eu/info/kam-za-pamiatkami/turniansky-hrad/  www.zadielskachata.sk

Druhá skupina sa odvezie autobusom do obce Zádiel a odtiaľ sa vyberie  k Zádielskej chate menej náročnou trasou. Táto túra by mala trvať do dvoch hodín. Po stretnutí sa oboch skupí­n sa zo Zádielskej chaty vyberieme späť do obce Zádiel, kde nás bude čakať autobus. Ten nás odvezie do Penziónu Jozefína v Zádielskej Dlhej Lúke, kde máme  zabezpečené ubytovanie, večeru, raňajky a obed. Na izbách budeme rozdelení podľa rodí­n. http://www.penzionjozefina.sk/ Po večeri, ktorú plánujeme okolo 17:00 hod., bude voľný program plný športu a hier spojený s opekačkou. Špekáčky zabezpečíme. K dispozí­cii je futbalové, volejbalové ihrisko, stolný tenis a detské ihrisko.

Program na nedeľu:

Opäť ponúkame dve alternatívy. Pre vytrvalých dobrodruhov sme pripravili jedinečnú dvojhodinovú prehliadku Krásnohorskej jaskyne so vstupom o 9:00 hod. Vstup je umožnený len osobám starší­m ako 6 rokov a je obmedzený na skupinu s max. počtom 20 osôb. Cena na osobu je 8€. http://krasnohorskajaskyna.sk/

Alternatí­vou je ľahká túra na Dievčenskú skalu v trvaní cca 3 hodiny. Ak nebudete mať chuť na turistiku, samozrejme máte možnosť si oddýchnuť a stráviť nedeľné doobedie napríklad v penzióne. http://www.slovensky-kras.eu/info/kam-do-prirody/dievcenska-skala/ Po návrate všetkých účastní­kov si dáme v penzióne obed. Po obede sa zbalíme a odchádzame smer Spišská Nová Ves. Predpokladaný prí­chod do Ferčekoviec je o 16:00 hod. Nezabudnite si so sebou na túru zabaliť dostatočné zásoby jedla a pitia. Večera, raňajky a obed, ktoré stoja pre dospelú osobu 9€ a pre dieťa do 12 rokov 6€, zaplatí­te priamo na mieste. Na večeru bude kuracie stehno s ryžou, raňajky sú formou švédskych stolov a na obed bude kotlíkový guláš.

 

Podrobnosti

Začiatok:
10. júna 2017
Koniec:
11. júna 2017